Aktualności

2012-06-14
Komunikacja wizerunkowa - nowy kierunek studiów na Uniwersytecie Wrocławskim

Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego, przygotował dla swoich studentów nowy kierunek - Komunikacja wizerunkowa, a na nim specjalności: reklama, public relations, branding. Precyzyjnie sprofilowana struktura studiów powoduje, że to kierunek unikatowy w skali kraju.

Od kilku lat studia w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej cieszą się ogromnym powodzeniem - rokrocznie na jedno miejsce, na studia licencjackie w Instytucie przypada niemal 20. kandydatów. Obecnie Instytut kształci około 2000 studentów w systemie dziennym i zaocznym. Jak zawsze, dużą popularnością cieszą się specjalności dziennikarskie, jednak wymagania zmieniającego się wciąż rynku powodują wyraźny wzrost zainteresowania  specjalnościami: public relations i projektowanie komunikacji. 

Nowy kierunek – Komunikacja wizerunkowa: reklama, public relations, branding – jest odpowiedzią UWr  na potrzeby rynku i przyszłych studentów. Nowatorskie podejście do kształcenia wyższego, to przede wszystkim szczególny nacisk kładziony jest na zajęcia warsztatowe, wiedzę praktyczną i kontakt z rynkiem branżowym.

Każdego studenta traktujemy jak partnera, nie zaś jako przedmiot podlegający działaniu dydaktycznemu. Wiedza, praktyka, kompetencje, otwartość, dialog, partnerstwo, współpraca i ciekawość – to słowa–klucze, którymi kierujemy się podczas pracy – mówi dr Karina Stasiuk-Krajewska, koordynująca specjalność public relations.

Kierunek wpisuje się w wyraźnie rosnącą rolę szerokopojętego sektora creative industries we współczesnej gospodarce – dodaje dr Maurycy Graszewicz, projektujący specjalność branding.

Nadzór nad specjalnością „reklama” będzie sprawował prof. Michael Fleischer – założyciel specjalności „Projektowanie komunikacji i wizerunek instytucji” w Instytucie Dziennikarstwa oraz twórca znanego festiwalu reklamy „CHAMLET”.

Kierunek powstawał w bliskiej współpracy z najlepszymi praktykami i rynkiem, w odniesieniu do europejskich wzorców i sposobów kształcenia w tym zakresie. Doceniono także coraz większą rolę wizerunku i konieczności zarządzania nim w firmach, instytucjach i w kontekście marek – komentuje prof. Igor Borkowski, kierownik  Podyplomowych Studiów Dziennikarstwa i PR w Instytucie Dziennikarstwa.

Studenci już po pierwszym semestrze wybierają jedną z trzech specjalności, a przedmioty dostępne w jej ramach odzwierciedlają strukturę np. agencji marketingowej, agencji PR czy brandingowej.

Niewątpliwym atutem kierunku są wykładowcy, w większości praktycy, fachowcy w dziedzinie reklamy, public relations, brandingu czy marketingu. Głównym założeniem kierunku jest kompleksowe podejście do komunikacji wizerunkowej, łączące elementy designu, użyteczności, starych i nowych mediów.

Absolwenci kierunku przygotowani będą do pracy w zarządzaniu komunikacją, na polu szeroko pojętej komunikacji wizerunkowej: wszędzie tam, gdzie liczy się kreatywność.

Można zauważyć, że podczas projektowania kierunku studiów nacisk został położony na wiedzę praktyczną, a ograniczone zostały zajęcia teoretyczne – mówi Maciej Tesławski dyrektor Marketing Communication Academy, wykładowca w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej.

Absolwenci ukończą studia z dyplomem komunikacji wizerunkowej oraz informacją o zrealizowanej specjalności. Będą mogli kontynuować studia w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej.

Więcej informacji o kierunku można znaleźć na stronie Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej www.dziennikarstwo.uni.wroc.pl

 

Informacji udziela:

dr Maurycy Graszewicz

 maurycy.graszewicz@gmail.com

+48 534 277 516

 

Plik do pobrania

Przeczytaj także

Dowiedz się
jak do nas dołączyć

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać najnowsze informacje
z branży, zapisz się na nasz newsletter.

Nasi partnerzy

  • PIAP
  • Publicity
  • ecth logo